problem z oświetleniem - elektryką

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • revolta12
    Drive
    • 2010
    • 49

    problem z oświetleniem - elektryką

    Wa-wa i przedmieścia (tryb mieszany) styl normalny 9,13l
    śr. pr. 36km/h
  • engels
    Drive
    • 2009
    • 58

    #2
    problem z oświetleniem - elektryką

    Opiszę moje dzisiejsze przeboje z elektryką - może ktoś zna odpowiedż co to może być.

    18:00 zapalam skodę i ruszam z posesji, migacz i........słyszę szybkie tykanie (tak około 2 razy szybsze niż normalnie) tykanie kierunkowskazu, dodatkowo patrzę na wskaźniki, a tam pali się lampka informująca o przepalonej żarówce. OK - cofam się wracam i zaczynam sprawdzać, która żarówka padła.

    18:05 jest diagnoza - przepalona taka mała (chyba postojowa) w prawym przednim reflektorze. Ale stosując sprawdzony sposób z wojska mojego ojca-uderzam lekko w reflektor - żarówka zapala się wyłączam samochód włączam ponownie, żarówka pali się ale niestety na wskaźnikach nadal pali się ostrzeżenie o przepalonej żarówce.

    18:10 kilkukrotne włączenie i wyłączenie zapłonu nic nie daje - wszystkie żarówki sprawne, a ostrzeżenie nadal świeci się w kabinie.

    18:12 włączam kierunkowskaz i o dziwo nadal słyszę tykanie (2x szybsze) i do tego migacz zapala się na stałe przez około 10-20 sek (tylko przedni i tylny, ten w lusterku działa normalnie), a po 20 sek zaczynają działać wszystkie jak należy ale tykanie x2 nadal występuje i ostrzeżenie zapalone w kabinie też nadal.

    18:15 pada żarówka ta mała w prawym reflektorze - wymieniam ją.

    18:25 - wszystkie żarówki świecą poprawnie ale objawy podwójnego tykania i dziwne działanie migaczy z 18:12 nadal występują.

    18:30 poddaję się, jadę 20 km do znajomego - ostrzeżenie w kabinie nadal niestety zapalone i migacze dziwnie podwójnie tykają plus problem z migaczami nadal jest.

    19:30 wracam do domu i postanawiam jutro udać sie do elektryka.

    20:00 nie mogąc wysiedzieć jeszcze raz schodzę do samochodu i ...................cudowne ozdrowienie :roll: . Żarówka w kabinie już nie pokazuje błędu, migacze działają jak należy - wszystkie żarówki się świecą.

    Powiedzcie co się stało w trakcie tej godziny? Komputer się zresetował, układ elektryczny ostygł, kosmici naprawili mój samochód ?

    Co jest przyczyną problemu i czy jutro powinienem pojechać do elektryka? Co mu pokaże? sprawnie działający samochód ? ops:

    Komentarz

    • Enriquez
      RS
      • 2009
      • 7685
      • Superb III (3V3)

      #3
      a nie prościej się podpiąć do VAGA?
      w najgorszym przypadku moduł do wymiany. Komuś tu już padł, o ile kojarzę.
      Pozdrawiam
      Marcin

      Komentarz

      • engels
        Drive
        • 2009
        • 58

        #4
        Zamieszczone przez Enriquez
        a nie prościej się podpiąć do VAGA?
        w najgorszym przypadku moduł do wymiany. Komuś tu już padł, o ile kojarzę.
        Podpięcie kosztuje ale chyba nie mam wyjścia
        jaki moduł do wymiany ?

        Komentarz

        • Enriquez
          RS
          • 2009
          • 7685
          • Superb III (3V3)

          #5
          podjedź na spota to się znajdzie ktoś z kablem
          przecież nie musisz jeździć z tym do ASO...

          do wymiany komputer główny.
          Pozdrawiam
          Marcin

          Komentarz

          • engels
            Drive
            • 2009
            • 58

            #6
            Zamieszczone przez Enriquez
            podjedź na spota to się znajdzie ktoś z kablem
            przecież nie musisz jeździć z tym do ASO...

            do wymiany komputer główny.
            Jak chciałeś mnie przestraszyć to Ci się udało. :evil:
            Ile ten komputer główny kosztuje i dlaczego właśnie on ?

            Komentarz

            • bohen
              L&K
              • 2009
              • 1260
              • Audi
              • CCZA 2.0 TSI RS 200 KM

              #7
              Ja miałem już wymieniany sterownik bcm. Ale u mnie przedni prawy kierunek zaczął świecić światłem ciągłym i na szafie też miałem błąd spalonej żarówki. Wymiana sterownika oczywiście na gwarancji.

              Komentarz

              • Enriquez
                RS
                • 2009
                • 7685
                • Superb III (3V3)

                #8
                w ASO koło 800 - 900, u miśka z 500 a na allegro ze 150
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz

                • Acio
                  Drive
                  • 2011
                  • 64

                  #9
                  Może nie ma styku na na którejś z końcówek we wtyczce, może być problem z przekaźnikiem w module komfortu, sama wymiana modułu może nie pomóc, trzeba jeszcze będzie przekodować, żeby działały wszystkie rzeczy na pokładzie.
                  Skoda Fabia 2.0 AZL Elegance

                  Komentarz

                  Pracuję...